Nici Liftingujące

Aby zahamować procesy utraty elastyczności skóry i powstawaniu zmarszczek, wykorzystuje się  wiele metod.  Jedną z nich a zarazem najnowszą, jest stosowanie wchłanialnych nici liftingujących.

Nici liftingujące są stosowane w celu poprawy wyglądu i struktury skóry. To sprawdzony sposób na korekcję zwiotczałej skóry i poprawę jej napięcia, bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgii plastycznej twarzy, można powiedzieć, że to tak zwany lifting bez skalpela. Wchłanialne nici liftingujące charakteryzują się doskonałą tolerancją biologiczną, co oznacza, że organizm je przyswaja, a skóra  zyskuje odświeżony, młodszy wygląd.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest dedykowany przede wszystkim dla osób w wieku 30-65 lat, które chcą odmłodzić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Twarz

Ciało

Jak to działa?
Procedura zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących nie wymaga specjalnego przygotowania Pacjenta przed zabiegiem. Sama procedura jest małoinwazyjna i trwa zazwyczaj 30 – 60 minut. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać delikatne ukłucia. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego, po którego wchłonięciu lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Nici umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkich igłach, przy pomocy których wprowadza się je w określone okolice ciała, które chcemy poddać korekcji. Następnie igły ostrożnie usuwa się w taki sposób, aby nici pozostały w skórze. Nie są one widoczne, ani wyczuwalne dla Pacjenta. Zaletą zabiegu jest fakt, iż nie wymaga żadnych nacięć na skórze i nie pozostawia blizn.

 

Wskazania:

- utrata jędrności i napięcia skóry
- zmiana owalu twarzy
- podnosienie podbródka, brwi,
- zmiany konturu linii policzków i żuchwy
- poziome i pionowe zmarszczki czoła,
- pogłębione fałdy nosowo-wargowe,
- linie marionetki (zmarszczki biegnące
od kącików ust w dół)
- zwiotczenie skóry w linii poniżej żuchwy
- tzw. zmarszczki palacza
(zmarszczki wokół ust).
- korektę fałdów i zmarszczek skóry
na szyi i dekolcie,
- ujędrnienie i kształtowanie piersi,
- korektę zwiotczałych tkanek
i rozstępów na pośladkach, brzuchu,
ramionach i nogach,
-korektę zwiotczałej skóry
i tkanki podskórnej po porodach czy
po zabiegach liposukcji,
- poprawę jędrności
i napięcia skóry w okolicach kolan i łokci

Spodziewane efekty zabiegu:

Pierwsze efekty w postaci napięcia i wygładzenia skóry są widoczne od razu po zabiegu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy kolagenu i elastyny a także kwas hialuronowego, dzięki czemu skóra staję się nawilżona sprężysta, elastyczna i jędrna a zmarszczki wygładzone. Najpóźniej po 6 tygodniach skóra powinna uzyskać pożądany, docelowy stopień napięcia i biorewitalizacji Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy. Po zabiegu rysy twarzy są wygładzone, a jednocześnie zachowuje ona naturalną mimikę, ponieważ mięśnie nie zostają unieruchomione, a jedynie rozluźnione. Zabieg nie wymaga szczególnej rekonwalescencji – już następnego dnia możemy wrócić do swoich obowiązków. W niektórych przypadkach po zabiegu mogą być widoczne lekkie zaczerwienienia, opuchlizna czy zasinienie. Objawy te powinny jednak minąć w ciągu kilku dni. Dyskomfort mimiczny po zabiegu Pacjenci mogą odczuwać jeszcze przez dwa tygodnie. Po zabiegu należy pamiętać o unikaniu długich rozmów, golenia, intensywnych masaży, skrobania i peelingów, spania na boku. Może być utrudnione uśmiechanie się. Choć po zabiegu możemy wrócić do pracy, to przez pięć dni warto dać skórze odpocząć.

Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża i okres karmienia piersią,
- choroba nowotworowa,
- otwarte rany,
- zmiany chorobowe skóry,
- zaburzenia krzepliwości krwi oraz terapia przeciwzakrzepowa.