Lipoliza Iniekcyjna

Istnieje szereg różnych metod likwidujących miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową. Obecnie coraz szersze uznanie zdobywa lipoliza iniekcyjna. To nowoczesny, nieoperacyjny sposób modelowania sylwetki oraz redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z okolic brzucha czy innego obszaru ciała za pomocą iniekcji specjalnym preparatem. Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowany a także bezpieczny. Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest sposobem na odchudzanie.

Twarz

Ciało

Jak to działa?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania przez Pacjenta. Czas zabiegu jest krótki i trwa około 15 minut. Procedura polega na ostrzyknięciu wybranej okolicy specjalnym preparatem powodującym rozpad komórek tłuszczowych czyli adipocytów. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. W wyniku czego komórki tłuszczowe –  adipocyty pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Zabieg najczęściej nie wymaga znieczulenia miejscowego, natomiast u wrażliwych Pacjentów można zastosować krem znieczulający. Obszary ciała poddawane lipolizie to najczęściej: podbródek, ramiona, brzuch i talia, sutki (u mężczyzn), biodra, uda i kolana.

Po zabiegu liposukcji iniekcyjnej może się pojawić lekki świąd, opuchlizna i zaczerwienienie w okolicach, gdzie działał preparat. Dolegliwości te na ogół ustępują samoczynnie. W celu zoptymalizowania efektów liposukcji iniekcyjnej, po wykonanym zabiegu, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu limfatycznego, aby uruchomić i ułatwić transport tłuszczu przez naczynia chłonne.

Wskazania:

– nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach
– potrzeba wymodelowania sylwetki
- tkanka tłuszczowa zlokalizowana poniżej żeber, w okolicy tricepsu, kolan i pach
– tłuszczaki,
- fałdy na plecach i klatce piersiowej
- podwójny podbródek
- przerost gruczołu sutkowego u mężczyzn (ginekomastia)

Spodziewane efekty zabiegu:

Efekt osiąga się po wykonaniu serii zabiegów, zazwyczaj od 4 do 6. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle seria 2-3 zabiegów. W przypadku gdy tkanka tłuszczowa jest, na przykład na brzuchu liczba zabiegów będzie większa. O ilości oraz częstotliwości zabiegów informuje lekarz podczas pierwszej konsultacji. Zabiegi przeprowadzane są w odstępach 2-4 tygodniowych. Po 2-5 dniach po zabiegu, w celu uzyskania najlepszego efektu, wskazany jest intensywny masaż ostrzykniętej okolicy. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób stosujących odpowiednią dietę oraz korzystających z czynnych form wypoczynku. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk skóry, napięcie i jej bolesność – jest to związane z wprowadzeniem do tkanki tłuszczowej substancji wywołującej reakcję zapalną. Ponadto może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie lub świąd, utrzymujący się do 3-6 dni po zabiegu, zasinienie i dolegliwości bólowe w miejscach wkłuć możliwe do 14 dni po zabiegu a także nadwrażliwość skóry nawet do 2 tygodni po zabiegu.

Zalecenia pozabiegowe:

• noszenie luźnych ubrań
• picie dużej ilości płynów (1,5-2 l wody niegazowanej na dobę)
• unikanie środków przeciwbólowych z grupy NLPZ (niesterydowych leków przeciwzapalnych), które hamują reakcję zapalną
• zmiana nawyków żywieniowych (dieta oparta na warzywach, owocach, rybach i drobiu; ograniczenie spożycia węglowodanów tj. chleb, ziemniaki; unikanie smażonych potraw i nadmiernego spożycia alkoholu, słodyczy)
• zwiększona aktywność fizyczna
• unikanie sauny, opalania
• endermologia – drenaż limfatyczny pozwala na szybszą eliminację tłuszczu, zapobiega też powstawaniu grudek i nierówności w obszarze poddanym zabiegowi

Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża i laktacja
- choroby wątroby
- choroby autoimmunologiczne
- przewlekłe choroby zakaźne
- cukrzyca
- brak jednej nerki
- zaburzenia krzepliwości,
- stałe stosowanie aspiryny lub innych leków przeciwzakrzepowych,
- ostre infekcje,
- alergia na soję i jaja,