Co jest ważne w codziennej pielęgnacji domowej?

 

Witam Was serdecznie,

Dzisiaj obnażamy prawdę o właściwej pielęgnacji potraktujcie ten post jako motywację i zachętę do analizy swoich własnych działań.

Pamiętaj nie tylko Ty tak myślisz i robisz większość osób ma podobnie.

Z mojej obserwacji wynika, iż taka oczywista czynność jak dokładne poranne i wieczorne mycie i oczyszczenie skóry twarzy jest zaniedbywane. Większość z Was jest przekona o tym, że umycie twarzy płynem micelarnym i nałożenie kremu (tylko wieczorem, bo rano pod podkład to po co? skoro podkład jest jak krem) jest czymś dobrym i właściwym.

I tutaj Was może zaskoczę: NIE JEST.

I w zasadzie w ogóle się nie dziwie, że nie jesteście świadome tego, że źle pielęgnujecie swoją skórę. Reklamy zalewają Was informacjami typu produkt 3w1 oczyszcza, myje i tonizuje. Nic bardziej mylnego. W dobrej pielęgnacji nie ma drogi na skróty. Również blogerki, którym tak ufacie nie do końca są z Wami szczere.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak dobrze i właściwie dbać o swoją skórę wybierz się do specjalisty! Kosmetolog czy Kosmetyczka na pewno udzieli Ci fachowej porady.

Dlaczego po raz kolejny masz kupić przypadkowy produkt, myśląc że to świetny wybór a w trakcie jego stosowania okaże się, że jednak nie…

Zły stan Twojej cery takie jak np. zaczerwienienie, błyszczenie, suche skórki zrzucacie na nieodpowiedni podkład bo za słabo kryje, bo NIE NAWILŻA. I w dalszym ciągu poszukujecie tego idealnego, wymarzonego PODKŁADU, który ukoi wszystkie Wasze bolączki związane z cerą.

A więc muszę Was uświadomić! – tak to jest ta chwila w której dowiesz się, brutalnej prawdy! Czy jesteś na nią gotowa?!

a więc…

TAKI PODKŁAD NIE ISTNIEJE!

Zadaniem podkładu jest poprawa kolorytu cery, ZAMASKOWANIE zmian zapalnych, trądzikowych, przebarwień. A nie ich redukcja czy WYLECZENIE. Niby oczywiste, ale jednak dalej ufasz, że może wreszcie znajdziesz swój ideał. I chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie, to każda chce ładnie wyglądać.

To jak podkład wygląda na Waszej skórze w 50% zależy od tego jak o nią zadbasz przed jego nałożeniem. Jak codziennie dbasz o swoją cerę. Pozostałe 50% to jego skład, który nie powinien działać zapychająco, drażniąco etc. tak aby nie niszczył działania pielęgnacyjnego Twoich kosmetyków.

PODSUMOWUJĄC
Kluczowe w procesie pielęgnacji jest oczyszczanie, niestety około 80% osób stosuje niewłaściwe preparaty myjące, zbyt delikatne lub zbyt mocne. Złuszczanie martwego i zrogowaciałego naskórka jest również ważną częścią pielęgnacji skóry, bardzo często zaniedbywaną lub wręcz odwrotnie przesadną. Stosowanie peelingu codziennie lub co drugi dzień – bo tak jest napisane na opakowaniu nie jest właściwym postępowaniem.

Odpowiednie indywidualnie dobrane kosmetyki takie jak serum, krem pod oczy, maski do domowej pielęgnacji, krem na dzień krem na noc to wszystko jest ściśle związane z naszym wiekiem, potrzebami naszej skóry jej rodzajem, trybem naszego życia i porą roku.

Mam nadzieję, że tym wpisem zachęcę i przekonam Cię do tego abyś przejrzała swoją kosmetyczkę i zastanowiła się czy to co w niej masz na pewno dobrze służy Twojej skórze a jeżeli nie jest tego pewno, udasz się do Specjalisty po fachową poradę.

Porada II zm