Kosmetyki Spersonalizowane, Pielęgnacja Spersonalizowana

Kosmetyki uniwersalne dawno już wypadły z obiegu. Obecnie stawiamy na produkty najbardziej zbliżone do naszych potrzeb i preferencji. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy ma inne wymagania, jeśli chodzi o kosmetyki i pielęgnację.

A co powiesz na to, aby stworzyć krem czy serum specjalnie dla ciebie?
Żyjemy w czasach, w których zalewani jesteśmy masami produktów z właściwie każdej dziedziny. Dotyczy to również kosmetyków. Czy kiedykolwiek w drogerii poczułaś się zagubiona? Ja tak. Półki w drogeriach czy aptekach wręcz uginają się od ilości produktów. Można dostać zawrotu głowy od ilości i natłoku informacji?

Co wybrać i jak się w tym nie pogubić?
Kierujemy się zasadą, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania w pielęgnacji skóry, które byłoby dobre dla wszystkich. Dlatego stosowanie pielęgnacji spersonalizowanej i odpowiednio dobranych kosmetyków stało się rozwiązaniem tego odwiecznego problemu. Kosmetyki spersonalizowane to przyszłość jeśli chodzi o kierunek w pielęgnacji skóry. 

Personalizowane kosmetyki to więcej niż pielęgnacja

W normalnej sytuacji klient nie ma możliwości wyboru kremu dokładnie takiego jaki chciałby mieć i jakiego potrzebuje jego skóra. Możemy wybrać krem dla skóry wrażliwej, przeciw przebarwieniom czy też przeciwzmarszczkowy, nawilżający czy dla cery tłustej/ trądzikowej. Jesteśmy jednak „skazani” na to co gotowe.
Co w sytuacji gdy potrzebujemy np. kremu do cery trądzikowej jednak działającego silnie nawilżająco i łagodząco?
Teraz to możliwe – możemy stworzyć produkt taki jakiego naprawdę potrzebujesz! Różnorodność typów cery oraz jej wymagań jest tak ogromna i inna w przypadku każdej osoby, że znalezienie preparatu idealnego, spełniającego wszystkie potrzeby staje się prawie niemożliwe.
Jeżeli nie można go odnaleźć, to należy go stworzyć, aby w pełni zaspokajał indywidualne potrzeby każdej skóry. Świeżo przygotowane i dopasowane do wymagań skóry kosmetyki sprawią, że dostarczone będą dokładnie te komponenty, które są dla niej niezbędne , właściwie dobrane. Kosmetyki dostosowane są do stylu życia, wieku, stanu skóry, pory roku i Twoich upodobań.

Jak to działa?
Krok po kroku

1)Po pierwsze – określić potrzeby Twojej cery.
Przede wszystkim najważniejsza jest celna diagnoza, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia i jakie są jej podstawowe problemy.
Profesjonalna konsultacja z kosmetologiem w połączeniu z dokładną analizą skóry pomaga specjaliście określić dobór odpowiednich produktów począwszy od produktów myjących na kremach i serach kończąc.

2)Po dokładnej i szczegółowej analizie i badaniu stanu skóry, przeprowadzonym podczas pierwszej wizyty diagnostycznej, kosmetolog jest w stanie stworzyć dla Ciebie taki krem, zawierający takie składniki aktywne, których dana cera potrzebuje tak aby odpowiadał on ustalonym podczas wizyty celom pielęgnacyjnym.

A więc, czym jest spersonalizowany krem?

To kosmetyk, który jest stworzony tylko i wyłącznie dla Ciebie.
W zależności od tego, czego oczekujesz i w jakim stanie znajduje się obecnie Twoja skóra, możesz sprawić sobie krem, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby tu i teraz.

Dzięki temu nie musisz już wybierać pomiędzy odpowiednim działaniem kremu na Twoją skórę, a odpowiadającą Ci konsystencją, albo między jednym kremem z danym składnikiem, a drugim kremem z inną substancją, na której Ci zależy.

Od teraz wszystko może się znaleźć w jednym kremie, w takim stężeniu i o takiej sile działania, jaka zostanie ustalona z kosmetologiem podczas konsultacji.

Jeśli masz alergię i skłonność do podrażnień, nie dla ciebie wyszukane kosmetyki. Postaw na prostotę – na szczęście kosmetyków „troskliwych” jest coraz więcej.

Czym się wyróżnia?

Po pierwsze krem spersonalizowany jest „szyty na miarę” Twoich indywidualnych potrzeb.
Jest to produkt unikalny, a potrzeby Twojej skóry wyznaczają konkretny skład kremu.
Krem spersonalizowany jest kremem lamelarnym, czyli jest niezwykle zgodny z naturalną budową skóry. Przywraca procesy fizjologiczne w skórze, odbudowuje barierę skórną, regeneruje prawidłowe funkcjonowanie: niweluje uczucie ściągnięcia, podrażnienia, odwodnienia, łuszczenia się, zmniejsza stany zapalne, krosty, łojotok.
Spersonalizowany krem bazuje na substancjach naturalnie występujących w skórze: trójglicerydach, skwalanie, ceramidach, NMF, peptydach.

WYRÓŻNIKI
sposób produkcji i skład
To co odróżnia te kremy od pozostałych to sposób ich produkcji. Do połączenia się fazy wodnej i tłuszczowej kremu nie zastosowano emulgatorów, czyli związków mających łączyć obie fazy. Zamiast tego w kremie znajduje się lecytyna sojowa. Cząsteczki kremu są tak małe, że bez problemu łączą się ze sobą.

To pociąga za sobą jeszcze jedną ważną korzyść: mała cząsteczka jest lepiej wchłaniana przez skórę. Składniki aktywne nie pozostają na powierzchni naskórka, lecz wnikają w głąb, faktycznie przyczyniając się do poprawy kondycji skóry.

Kwestia efektywności spersonalizowanego kremu jest szalenie ważna, dlatego składniki aktywne zostały dodatkowo zamknięte w liposomach i nansomach. Są to
cząsteczki, które przenosszą substancje głębiej, pokonując tym samym barierę warstwy rogowej.

W kremie nie znajdziemy też konserwantów, silikonów i olei mineralnych.

Ponadto kremy są wegańskie (z wyjątkiem pomadki do ust gdzie w składzie znajdziemy wosk pszczeli) oraz zgodnie z obowiązującym prawem UE nie są testowane na zwierzętach.

Co jeszcze możemy dla Ciebie stworzyć na zamówienie?

Oprócz kremów spersonalizowanych w naszej ofercie znajdziesz:
- serum spersonalizowane
- indywidualne maski kremowe
- kremy pod oczy

Jak można zamówić krem?

Jeśli jesteś nową klientką – najpierw umów się z kosmetologiem na wizytę z diagnozą skóry.

Jeśli jesteś naszą stałą klientką – zadzwoń do nas lub podczas swojej wizyty zamów dla siebie krem.Jaki jest koszt?

Koszt ustalany indywidualnie podczas konsultacji.

Jaki jest okres trwałości?

Zrobiony kosmetyk po otwarciu nadaje się do użytku przez kolejnych 6 miesięcy, mimo, iż nie zawiera typowych konserwantów w składzie.

Wyjątek stanowią niektóre kosmetyki zawierające wielonienasycone oleje roślinne – wtedy okres ważności to 3 miesiące.