Kosmetyki Spersonalizowane, Pielęgnacja Spersonalizowana

Kosmetyki uniwersalne dawno już wypadły z obiegu. Obecnie stawiamy na produkty najbardziej zbliżone do naszych potrzeb i preferencji. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy ma inne wymagania, jeśli chodzi o kosmetyki i pielęgnację.

A co powiesz na to, aby stworzyć krem czy serum specjalnie dla ciebie?
Żyjemy w czasach, w których zalewani jesteśmy masami produktów z właściwie każdej dziedziny. Dotyczy to również kosmetyków. Czy kiedykolwiek w drogerii poczułaś się zagubiona? Ja tak. Półki w drogeriach czy aptekach wręcz uginają się od ilości produktów. Można dostać zawrotu głowy od ilości i natłoku informacji?

Co wybrać i jak się w tym nie pogubić?
Kierujemy się zasadą, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania w pielęgnacji skóry, które byłoby dobre dla wszystkich. Dlatego stosowanie pielęgnacji spersonalizowanej i odpowiednio dobranych kosmetyków stało się rozwiązaniem tego odwiecznego problemu. Kosmetyki spersonalizowane to przyszłość jeśli chodzi o kierunek w pielęgnacji skóry. 

Personalizowane kosmetyki to więcej niż pielęgnacja

W normalnej sytuacji klient nie ma możliwości wyboru kremu dokładnie takiego jaki chciałby mieć i jakiego potrzebuje jego skóra. Możemy wybrać krem dla skóry wrażliwej, przeciw przebarwieniom czy też przeciwzmarszczkowy, nawilżający czy dla cery tłustej/ trądzikowej. Jesteśmy jednak „skazani” na to co gotowe.
Co w sytuacji gdy potrzebujemy np. kremu do cery trądzikowej jednak działającego silnie nawilżająco i łagodząco?
Teraz to możliwe – możemy stworzyć produkt taki jakiego naprawdę potrzebujesz! Różnorodność typów cery oraz jej wymagań jest tak ogromna i inna w przypadku każdej osoby, że znalezienie preparatu idealnego, spełniającego wszystkie potrzeby staje się prawie niemożliwe.
Jeżeli nie można go odnaleźć, to należy go stworzyć, aby w pełni zaspokajał indywidualne potrzeby każdej skóry. Świeżo przygotowane i dopasowane do wymagań skóry kosmetyki sprawią, że dostarczone będą dokładnie te komponenty, które są dla niej niezbędne , właściwie dobrane. Kosmetyki dostosowane są do stylu życia, wieku, stanu skóry, pory roku i Twoich upodobań.

Jak to działa?
Krok po kroku

1)Po pierwsze – określić potrzeby Twojej cery.
Przede wszystkim najważniejsza jest celna diagnoza, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia i jakie są jej podstawowe problemy.
Profesjonalna konsultacja z kosmetologiem w połączeniu z dokładną analizą skóry pomaga specjaliście określić dobór odpowiednich produktów począwszy od produktów myjących na kremach i serach kończąc.

2)Po dokładnej i szczegółowej analizie i badaniu stanu skóry, przeprowadzonym podczas pierwszej wizyty diagnostycznej, kosmetolog jest w stanie stworzyć dla Ciebie taki krem, zawierający takie składniki aktywne, których dana cera potrzebuje tak aby odpowiadał on ustalonym podczas wizyty celom pielęgnacyjnym.

A więc, czym jest spersonalizowany krem?

To kosmetyk, który jest stworzony tylko i wyłącznie dla Ciebie.
W zależności od tego, czego oczekujesz i w jakim stanie znajduje się obecnie Twoja skóra, możesz sprawić sobie krem, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby tu i teraz.

Dzięki temu nie musisz już wybierać pomiędzy odpowiednim działaniem kremu na Twoją skórę, a odpowiadającą Ci konsystencją, albo między jednym kremem z danym składnikiem, a drugim kremem z inną substancją, na której Ci zależy.

Od teraz wszystko może się znaleźć w jednym kremie, w takim stężeniu i o takiej sile działania, jaka zostanie ustalona z kosmetologiem podczas konsultacji.

Jeśli masz alergię i skłonność do podrażnień, nie dla ciebie wyszukane kosmetyki. Postaw na prostotę – na szczęście kosmetyków „troskliwych” jest coraz więcej.

Czym się wyróżnia?

Po pierwsze krem spersonalizowany jest „szyty na miarę” Twoich indywidualnych potrzeb.
Jest to produkt unikalny, a potrzeby Twojej skóry wyznaczają konkretny skład kremu.
Krem spersonalizowany jest kremem lamelarnym, czyli jest niezwykle zgodny z naturalną budową skóry. Przywraca procesy fizjologiczne w skórze, odbudowuje barierę skórną, regeneruje prawidłowe funkcjonowanie: niweluje uczucie ściągnięcia, podrażnienia, odwodnienia, łuszczenia się, zmniejsza stany zapalne, krosty, łojotok.
Spersonalizowany krem bazuje na substancjach naturalnie występujących w skórze: trójglicerydach, skwalanie, ceramidach, NMF, peptydach.

WYRÓŻNIKI
sposób produkcji i skład
To co odróżnia te kremy od pozostałych to sposób ich produkcji. Do połączenia się fazy wodnej i tłuszczowej kremu nie zastosowano emulgatorów, czyli związków mających łączyć obie fazy. Zamiast tego w kremie znajduje się lecytyna sojowa. Cząsteczki kremu są tak małe, że bez problemu łączą się ze sobą.

To pociąga za sobą jeszcze jedną ważną korzyść: mała cząsteczka jest lepiej wchłaniana przez skórę. Składniki aktywne nie pozostają na powierzchni naskórka, lecz wnikają w głąb, faktycznie przyczyniając się do poprawy kondycji skóry.

Kwestia efektywności spersonalizowanego kremu jest szalenie ważna, dlatego składniki aktywne zostały dodatkowo zamknięte w liposomach i nansomach. Są to
cząsteczki, które przenosszą substancje głębiej, pokonując tym samym barierę warstwy rogowej.

W kremie nie znajdziemy też konserwantów, silikonów i olei mineralnych.

Ponadto kremy są wegańskie (z wyjątkiem pomadki do ust gdzie w składzie znajdziemy wosk pszczeli) oraz zgodnie z obowiązującym prawem UE nie są testowane na zwierzętach.

Co jeszcze możemy dla Ciebie stworzyć na zamówienie?

Oprócz kremów spersonalizowanych w naszej ofercie znajdziesz:
- serum spersonalizowane
- indywidualne maski kremowe
- kremy pod oczy

Jak można zamówić krem?

Jeśli jesteś nową klientką – najpierw umów się z kosmetologiem na wizytę z diagnozą skóry.

Jeśli jesteś naszą stałą klientką – zadzwoń do nas lub podczas swojej wizyty zamów dla siebie krem.Jaki jest koszt?

Krem lub serum spersonalizowane:
- pojemność 15 ml - od 59 zł
- pojemność 50 ml - od 149 zł
- maska 30 ml - od 69 zł

Jaki jest okres trwałości?

Zrobiony kosmetyk po otwarciu nadaje się do użytku przez kolejnych 6 miesięcy, mimo, iż nie zawiera typowych konserwantów w składzie.

Wyjątek stanowią niektóre kosmetyki zawierające wielonienasycone oleje roślinne – wtedy okres ważności to 3 miesiące.